Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 18 آذر 1395 - 12:28:17 ب.ظ

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان: سازمان ثبت اسناد و املاک الگوی توسعه خدمات الکترونیک است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به تحولات صورت گرفته در زمینه ارائه خدمات ثبتی ، از ادارات ثبت اسناد واملاک بعنوان الگوی توسعه خدمات الکترونیک برای سایر دستگاه ها نام برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از سیرجان، رضا طالبی زاده که برای بازدید از اداره ثبت اسناد و املاک سیرجان و بر زمین زدن کلنگ احداث ساختمان جدید این اداره به این شهرستان سفر نموده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور امام جمعه سیرجان و فرماندار و جمعی از مسئولین برگزار شد ضمن بیان پیشرفت ها و تحولات صورت گرفته در زمینه ارائه خدمات ثبتی به مردم گفت مجموع این تحولات موجب گردیده که درحال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک بعنوان الگوی توسعه خدمات الکترونیک در جامعه مطرح باشد.

وی ادامه داد تحولات صورت گرفته حول محور سه هدف در سازمان ثبت انجام گردیده که عبارتند از کاهش زمان ، صرفه جویی در هزینه ها و پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم در حوزه زمین و مسکن.

طالبی زاده از حذف دست نویسی دفاتر املاک در دفاتر اسناد رسمی و ادارات ثبت و استقرار دستگاه های اخذ اثر انگشت متعاملین بعنوان آخرین تحولات صورت گرفته در حوزه ارائه خدمات ثبتی به مردم یاد کرد و ادامه داد حذف دست نویسی دفاتر در دفترخانه های اسناد رسمی و استقرار دفاتر الکترونیک علاوه بر اینکه موجب تسریع کار مراجعین گردیده زمینه بروز تخلفات را در این بخش از میان برده است.

وی همچنین اخذ اثر انگشت از متعاملین را در زمان انجام معاملات مانع از جعل هویت و در نتیجه جلوگیری از کلاهبرداری در حوزه انتقال املاک دانست.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن خدمات ثبتی موجب کاهش ارتباط ارباب رجوع با کارمندان گردیده بیان داشت این کاهش ارتباط موجب کاهش تخلفات و سوء استفاده ها در محیط ادارات شده و حجم مراجعات نیز در سال های اخیر به ادارات ثبت به طور چشم گیری کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه خدمات ثبتی در سازمان ثبت اسناد و املاک اصلی ترین بستر فعالیت های اقتصادی هستند، افزایش سرعت و دقت و کاهش هزینه را در این خدمات موجب رشد و پیشرفت جامعه دانست.

این مقاتم قضائی از اقدامات مهم دیگری که توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در سطح استان آغاز گردیده به اجرای طرح شمیم اشاره نمود و افزود این طرح که مخفف عبارت (( شبکه ماهواره ای یکپارچه مالکیت)) می باشد با استقرار تعدادی ایستگاه در نقاط مختلف استان اجرایی خواهد شد و تاکنون در دو نقطه از استان ، شامل کرمان و رفسنجان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد از مهمترین مزایای اجرای طرح شمیم ، کاهش میزان خطا در نقشه برداری می باشد و در صدد هستیم با استقرار ایستگاه هایی در 18 نقطه استان تا دهه فجر امسال این طرح را در سطح استان به بهره برداری برسانیم. 

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است