Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 12 شهریور 1396 - 08:37:44 ق.ظ

با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان صورت می پذیرد: اجرای پروژه بررسی علل و عوامل طلاق

با شروع اجرای پروژه آزمایشی بررسی علل و عوامل طلاق در سطح استان، زوجین قبل از به ثبت رساندن واقعه طلاق در دفترخانه های ثبت طلاق تعیین شده، نسبت به تکمیل فرم پرسشنامه مربوطه اقدام می نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ در جلسه شورای راهبردی جمعیت که با هدف کاهش نرخ طلاق و با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری،مدیر کل ثبت احوال و دبیر شورای راهبردی جمعیت استان در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، جزییات اجرای پروژه راستی آزمایی علل و عوامل طلاق مورد بحث قرار گرفت و جهت اجرا از طریق دفاتر طلاق کرمان ابلاغ شد.

به موجب این طرح زوجینی که برای ثبت واقعه طلاق به دفاتر مربوطه مراجعه می کنند، می بایست قبل از ثبت طلاق نسبت به تکمیل پرسشنامه هایی با موضوع علل و عوامل طلاق اقدام نمایند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در این جلسه ضمن اعلام آمادگی کامل ادارات ثبت و دفاتر ثبت طلاق برای اجرای این پروژه گفت: مطالعه و آسیب شناسی در حوزه طلاق یک امر تخصصی می باشد و سردفتران طلاق در این زمینه همکاری خواهند کرد.

وی افزود: با تعامل بالای اعضای شورای راهبردی جمعیت استان، پروژه راستی آزمایی علل و عوامل طلاق یکی از موفق ترین و علمی ترین طرح های تحقیقاتی خواهد بود.

طالبی زاده با اشاره به تجربیات قضایی خود در دادگستری استان ادامه داد: تنها راه مناسب برای کاهش میزان طلاق، آسیب شناسی دقیق و علمی و عدم تصمیم گیری آنی و مقطعی در این موضوع می باشد.

در ابتدای این جلسه مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی برای کاهش نرخ طلاق در سطح استان عنوان کرد و افزود: استان کرمان پیشگام در عرصه راه اندازی شورای راهبردی جمعیت می باشد و با تعامل و همکاری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اجرای طرح پژوهشی برای کاهش و پیشگیری از طلاق از اواخر شهریور ماه سال جاری شروع می شود.

در این جلسه همچنین مدیر کل ثیت احوال استان کرمان و دبیر شورای راهبردی جمعیت استان با اشاره به اینکه بحث تحکیم خانواده یک امر ملی است گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و دفاتر ازدواج و طلاق کانون مطالعه و پژوهش خوبی در خصوص امر طلاق می باشند.

گفتنی است در این جلسه تصمیمات لازم در خصوص اجرای طرح پژوهشی مصوب کمیته کاهش و پیشگیری طلاق اتخاذ شد و مقرر گردید پرسشنامه های این طرح در دفاتر طلاق استان هنگام مراجعه زوجین تمکیل شوند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است