Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 3 مهر 1396 - 01:18:00 ب.ظ

توسط فرماندار شهرستان انار صورت گرفت: تقدیر از رییس و کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان انار

فرماندار انار ضمن اهدای لوح تقدیر از اهتمام کارکنان واحد ثبت اسناد و املاک شهرستان انار در تثبیت اراضی ملی و حل و فصل دعاوی سازمان های متولی زمین در جهت اجرای هر چه بهتر طرح کاداستر، صدور اسناد مالکیت اشخاص حقیقی و وصول مطالبات معوق بانک ها قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از انار، حسین طالبی زاده اظهار داشت در سال گذشته میزان ۵۰ هزار هکتار سهمیه در زمینه تثبیت اراضی ملی بر عهده واحد ثبتی انار گذاشته شده بود که با تلاش همکاران بیش از ۶۲ هزار هکتار از اراضی ملی در لایه منابع طبیعی کاداستر تثبیت و سند مالکیت تک برگ آن صادر گردید. همچنین ایشان از مقام اول این واحد ثبتی در حوزه امتیاز بندی شمیم و مقام دوم در زمینه برداشت، تثبیت و ترسیم در سال ۹۵ در سطح واحدهای ثبتی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد در سال جاری شاهد افزایش سطح عملکرد در این زمینه خواهیم بود.

وی افزود: در سال ۹۵ تعداد 1200 فقره سند مالکیت تک برگ کاداستر در این واحد ثبتی صادر گردیده است که به نوبه خود می تواند سهم قابل توجهی در کاهش دعاوی حوزه زمین و مسکن و تثبیت مالکیت اشخاص و املاک دولتی داشته باشد.

رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان انار اضافه کرد: در حوزه اجرای اسناد رسمی در فاصله زمانی تیرماه سال گذشته تاکنون 28 میلیارد 594 میلیون و 389 هزار و 726 ریال از مطالبات معوق بانک ها واصل گردیده است که نشان دهنده افزایش چشمگیر استقبال بانک ها و اشخاص حقیقی از اجرای ثبت می باشد. همچنین در خصوص ورودی پرونده های اجرایی شاهد رشد بیش از ده برابری بوده ایم و استقبال بانک ها و اشخاص حقیقی از سویی و ارجاع پرونده های مهریه و چک از سوی دادگستری به اجرای ثبت موجب گردیده کمبود نیرو در این حوزه هر روز بیش از قبل احساس شود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است