Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 17 مهر 1396 - 08:40:04 ق.ظ

در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان صورت پذیرفت: بررسی مشکلات قطعی اینترنت سامانه های ثبتی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و مدیر عامل مخابرات استان در نشست هم اندیشی مشکلات قطعی سامانه های الکترونیکی ثبتی را بررسی و برای رفع موانع و مشکات موجود دستورات لازم را صادر نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ رضا طالبی زاده در نشست هم اندیشی با مدیر عامل مخابرات استان که در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک برگزار گردید ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 85 درصد خدمات ثبتی از طریق سامانه های مختلف و به صورت الکترونکی ارائه می گردد، گفت: قطعی و اخلال در سیستم های مخابراتی و اینترنتی مانع از ارائه خدمات ثبتی به مردم شریف استان می گردد و روند کار سامانه های الکترونیکی ثبتی را متوقف می سازد.

وی افزود: در برخی از نقاط دور افتاده استان مشکل قطعی اینترنت همراه باعث شده که روند نقشه برداری با استفاده از گیرنده های سامانه شمیم به کندی صورت پذیرد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به سامانه مانیتورینگ و پایش آنلاین گیرنده های طرح شمیم ادامه داد: به محض قطعی اینترنت همراه گیرنده های ثابت و متحرک فعال در سطح استان، اداره کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک از وجود مشکل آگاه و در پی رفع مشکل بر می آید.

وی در ادامه با ذکر این نکته که سامانه اعلام و اطفاء حریق نصب شده در بایگانی های ادارات ثبت اسناد و املاک استان اخطارهای اعلامی لازم را به وسیله پیامک ارسال می کند افزود: لازمه اجرایی شدن برنامه های دولت الکترونیک و پایش آنلاین، عدم قطعی سامانه های مخابراتی است.

این مقام قضایی ضمن همراهی مدیر عامل مخابرات استان در بازدید از سامانه های مانیتورینگ طرح شمیم، آرشیو الکترونیک و مرکز داده (دیتا سنتر) اظهار داشت: یکی از اقدامات موثر برای رسیدن به ثبت نوین و ارائه خدمات الکترونیکی سامانه آرشیو الکترونیک می باشد و در راستای این امر اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اسکن بیش از 11 میلیون برگ سند موفق شده حجم نیاز به اسناد کاغذی را به شدت کم نماید.

در انتهای این نشست محمد دوست محمدی مدیر عامل مخابرات استان گفت: تحولات صورت گرفته در حوزه ارائه خدمات الکترونیکی در سازمان ثبت قابل توجه می باشد و از اینرو بیشترین همکاری و تعامل را با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان داشته ایم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است