Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 18 مهر 1396 - 08:45:58 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد: رشد 4 برابری وصول مطالبات بانک ها توسط اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن بازدید از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان، از رشد 4 برابری میزان وصول مطالبات بانک ها توسط این واحد ثبتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از رفسنجان، رضا طالبی زاده در حاشیه بازدید از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان و ساختمان در دست احداث این واحد ثبتی که با حضور امام جمعه رفسنجان صورت گرفت، گفت: میزان وصول مطالبات بانک ها در رفسنجان در سال ۹۵ حدود ۹ میلیارد ریال می باشد و این در حالیست که در شش ماهه نخست سال جاری میزان ۳۲ میلیارد و ۷۲۶ میلیون ریال از مطالبات بانک ها در رفسنجان وصول گردیده که رشد 4 برابری را نشان می دهد.

وی در خصوص اجرایی شدن قانون برنامه ششم توسعه از ابتدای سال جاری گفت: بر اساس این قانون، مطالبه مهریه باید الزاماً از طریق ادارات ثبت انجام شود و تعداد پرونده های مطالبه مهریه در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان از 3 پرونده در شش ماهه نخست سال گذشته به ۴۰ پرونده در شش ماهه نخست سال جاری رسیده است.

این مقام قضایی افزود: درآمد واحد اجرای اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان در شش ماهه نخست سال ۹۵ میزان 1 میلیارد و ۱۳۶ میلیون ریال بوده که این میزان در شش ماهه اول 96 به 3 میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریال رسیده است.

طالبی زاده بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته سهمیه رفسنجان برای تثبیت اراضی ملی و دولتی میزان ۴۰ هزار هکتار بوده که تنها در شش ماه نخست امسال ۴۸ هزار و ۲۷۴ هکتار از اراضی تثبیت شده که بیش از سهمیه بوده و جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به ابراز رضایت مندی امام جمعه و مردم از عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان افزود: بر طبق آمارها عملکرد این واحد ثبتی مناسب و قابل تقدیر است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن بیان این نکته که پیشرفت 60 درصدی ساختمان در دست احداث اداره ثبت اسناد و املاک در بازه زمانی 9 ماهه صورت گرفته است خاطر نشان کرد: برای احداث ساختمان جدید اداره ثبت رفسنجان با 1 هزار و ۶۰۰ مترمربع زیربنا، 2 میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده که تاکنون 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده شده و اگر تا پایان سال مابقی بودجه آن تخصیص یابد این ساختمان به بهره برداری می رسد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است