Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 21 آبان 1396 - 08:02:04 ق.ظ

بررسی مشکلات ثبتی منطقه غرب شهر کرمان

با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، معاون امور املاک و کاداستر، روسای ادارات نقشه برداری و کاداستر و ثبت منطقه یک شهرستان کرمان و نیز کارشناسان ثبتی مشکلات ثبتی منطقه غرب شهر کرمان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ رضا طالبی زاده در جلسه بررسی مشکلات ثبتی منطقه غرب شهر کرمان که با حضور معاون امور املاک و کاداستر، روسای ادارات نقشه برداری و کاداستر و ثبت منطقه یک شهرستان کرمان و نیز کارشناسان ثبتی برگزار گردید،گفت: در گذشته به علت عدم دقت وسایل نقشه برداری و سهل انگاری های صورت گرفته، نقشه برخی از مناطق درست ترسیم نشده و این امر سبب شده تا روند صدور اسناد مالکیت به کندی صورت پذیرد.

وی ضمن بیان اینکه عوارض و پدیده های طبیعی که در گذشته و هنگام تحدید حدود موجود بوده اند در حال حاضر از بین رفته اند، افزود: به دلیل فقدان نشانه های فوق، پیاده سازی مرز پلاک های اصلی به سختی صورت می گیرد و این امر از دیگر مشکلات موجود برای صدور سند مالکیت می باشد.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه ارباب رجوع نباید برای اخذ سند مالکیت معطل شود ادامه داد: تشکیل هیات هایی جهت ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات لازم در زمینه بررسی و حل مشکلات ثبتی در ساعات غیر اداری می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

شایان ذکر است در جلسه مذکور وضعیت مرز چندین پلاک اصلی ثبتی و مشکلات موجود در صدور اسناد مالکیت منطقه غرب کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه با استفاده از نرم افزارهای مدرن سیستم تعیین موقعیت شمیم و نیز نقشه ها و عکس های هوایی قدیمی که هم اکنون رقومی و به صورت ژئورفرنس درآمده اند، بسیاری از ابهامات مطروحه در خصوص پیاده سازی مرز پلاک های اصلی ثبتی برطرف و مقرر گردید تا حل کامل مشکلات ثبتی این منطقه، جلسات فوق به صورت ادواری برگزار شود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است