Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 13 آذر 1396 - 11:06:26 ق.ظ

با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان صورت گرفت: بررسی راهکارهای ارائه تسهیلات بانکی به کارکنان

با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و مسئولین اداره امور شعب بانکی استان راهکارهای ارائه تسهیلات بانکی به کارکنان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در دیدار با مسئولین اداره امور شعب بانک ملی استان که در محل دفتر مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، ضمن عرض تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: با ارائه تسهیلات بانکی به کارکنان واحدهای ثبتی درصدد تامین آرامش خاطر و افزایش انگیزه کارمندان برای تسهیل در روند خدمت رسانی به مردم هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 95 درصد از خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی و مکانیزه انجام می شود، خاطر نشان کرد: نصب دستگاه های کارت خوان هوشمند در ادارات ثبت اسناد و املاک باعث تسریع در روند خدمت رسانی شده است.

این مقام قضایی با بیان اینکه که در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 554 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها توسط واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی استان وصول شده، بیان داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون تعداد بانک های استان چندین برابر شده است اما چارت سازمانی ادارات اجرای اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ثابت مانده است و این امر سبب افزایش حجم کاری این اداره شده است.

وی افزود: با تعامل ایجاد شده در سال گذشته تعدادی نیرو از سوی بانک های استان جهت پیگیری وصول مطالبات بانکی برای خدمت در واحد اجرای مفاد اسناد رسمی کرمان مامور شده اند که کمک قابل توجهی به بحث وصول مطالبات بانک ها نموده است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 472 پرونده مطالبه مهریه در اداره اجرای کرمان مطرح شده است تصریح کرد: با اجرایی شدن برنامه قانون ششم توسعه کشور تمام پرونده‌های مطالبه مهریه ابتدائا در واحدهای اجرای اسناد رسمی مطرح می شوند و در صورتی که اموالی از بدهکاران شناسایی نشود پرونده به دادگستری ارجاع داده خواهد شد و این امر تاثیر زیادی در افزایش حجم کاری ادارات اجرا داشته است.

در ادامه این نشست معاون اداره امور شعب بانکی استان با اشاره به همکاری خوب اداره اجرای مفاد اسناد رسمی افزود: سرعت وصول مطالبات بانکی توسط واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی کرمان بیشتر شده است و از این بابت از آن ها قدردانی می نماییم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است