Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 9 دی 1396 - 08:15:48 ق.ظ

معاون قوه قضائیه مطرح کرد: شفافیت در مالکیت اراضی و مستغلات موجب رشد اقتصادی می‌شود

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشوردر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان شفافیت در مالکیت اراضی و مستغلات را موجب رشد اقتصادی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ دکتر احمد تویسرکانی در دیدار با نماینده امام جمعه کرمان که به همراه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و رئیس کل دادگستری استان صورت گرفت با گرامیداشت سالروز تجدید میثاق امت با ولایت و حماسه 9 دی ماه، سازمان ثبت اسناد و املاک را سازمانی فراگیر و گسترده در کشور دانست و اظهار داشت: در سازمان ثبت اسناد و املاک تمام اسناد به صورت الکترونیکی ثبت می ‌شوند و همه نرم ‌افزارها و سخت ‌افزارها در سازمان نظم یافته و از حالت قدیمی خارج شده ‌اند و این امر سبب شفافیت در امور مالکیت اراضی و مستغلات و رشد اقتصادی می ‌شود.

وی ضمن بیان اینکه برای تحقق عدالت در جامعه و رفع بسیاری از مشکلات باید با شفافیت وجود داشته باشد، افزود: بسیاری از مشکلات حقوقی و دعاوی ناشی از بی‌ نظمی در حوزه مالکیت و معاملات می باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: شفافیت در امور حاکمیتی که امور ثبتی نیز یکی از آنان است، بسیار لازم و مهم است.

تویسرکانی عنوان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گذشته یکی از عقب‌ مانده‌ ترین دستگاه‌های کشور بود اما اکنون از این وضعت خارج شده و الکترونیکی شدن خدمات در سازمان ثبت اسناد موجب جلوگیری از فساد در جامعه شده است.

ویادامه داد: الکترونیکی شدن اسناد، شفافیت، سرعت و دقت در خدمات را موجب می‌شود و کاهش مراجعات مردم را در پی داشته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 70 میلیون خدمت به مردم ارائه کردیم، ابراز داشت: سالانه 30 تا 40 میلیون مراجعه به سازمان‌ ثبت و املاک کاهش یافته است.

وی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را سازمان پیش‌رو در تحقق اقتصاد مقاومتی خواند و خاطرنشان کرد: ثبت اسناد در بهبود فضای کسب‌ و ‌کار در میان دستگاه‌های ذی ‌ربط، سازمانی پیشتاز است که این می‌تواند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح کشور بسیار مؤثر و بااهمیت باشد.

تویسرکانی بیان داشت: همه مردم به نوعی با خدمات این سازمان مرتبط هستند و همه نوع خدماتی را از جمله ازدواج و طلاق تا حوزه‌ های مهم اقتصادی و حتی مالکیت معنوی در بر می‌گیرد.

وی بیان داشت: ثبت اسناد و املاک سازمانی قدیمی با یک ساختار بروکراتیک است با توجه به گستردگی وسیع آن در سطح کشور نیازمند یک نظم جدید برای ارائه خدمات به مردم بودیم که توانستیم، بسیاری از مشکلات و معضلات آن را با استفاده از سامانه های متعدد الکترونیکی رفع کنیم.

در ادامه این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک، نقش این سازمان را در کاهش دعاوی حقوقی بسیار مهم ارزیابی نمود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است