Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 3 بهمن 1396 - 09:36:03 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تاکید کرد: لزوم آموزش کارکنان و توجه به پرورش متخصصین

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در گردهمایی روسای واحدهای ثبتی سطح استان بر لزوم آموزش پرسنل و توجه به پرورش متخصصین ثبتی تاکید کرد.

به گزارشروابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در گردهمایی روسای واحدهای ثبتی سطح استان که در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار گردید ضمن بیان لزوم آموزش پرسنل و توجه به پرورش متخصصین ثبتی گفت: بهترین شیوه برای آموزش کارکنان تهیه کتابچه و لوح های فشرده در قالب آموزش از راه دور می باشد.

وی ضمن بیان مزایای شیوه تدریس آموزش از راه دور گفت: برنامه ها و فایل های آموزش های تخصصی تهیه و در اختیار کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و ادارات تابعه قرار خواهد گرفت.

این مقام قضائی با بیان اینکه بیش از 90 درصد خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی ارائه می گردد، افزود: کارکنان باید همزمان با بروز رسانی سامانه های ثبتی اطلاعات خود را بروز نمایند و هیچ زمان از امر آموزش غافل نشوند تا همگام با حرکت سازمان از ثبت سنتی به سوی ثبت نوین پیش روند.

وی با بیان اینکه تنها داشتن مدرک تحصیلی ملاک ارزیابی عملکرد کارکنان جهت تصدی پست قرار نمی گیرد، افزود: داشتن انگیزه، توان، کارایی و سلامت اداری شرایط لازم برای اخذ پست های تخصصی و مدیریتی است و با توجه به اینکه فرآیندهای ثبتی جزو امور فنی و تخصصی می باشند، داشتن تجربه در این زمینه ضرورت دارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن بیان مزایای سامانه آرشیو الکترونیک در جلوگیری از امر جعل و سرقت اوراق ثبتی، افزود: تاکنون بیش از 13 میلیون و 600 هزار ورقه ثبتی و 460 هزار پرونده در سطح استان اسکن و وارد سامانه آرشیو الکترونیک شده است.

وی با اشاره به اهمیت اسکن اوراق جدید پرونده های ثبتی و وارد نمودن آنان در سامانه آرشیو الکترونیک و بروزرسانی این سامانه ادامه داد: در صورتیکه بروز رسانی به موقع صورت نگیرد سامانه آرشیو الکترونیک دچار اخلال می شود.

طالبی زاده ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته روند بروز رسانی سامانه آرشیو الکترونیک در اداراتی که اسکن پرونده ها تمام شده به موقع انجام می شود و در حال حاضر این سامانه به خوبی در حال اجرا می باشد.

وی بیان کرد: هم اکنون در ادارات ثبت اسناد و املاک مناطق یک و دو شهرستان کرمان گردش فیزیک پرونده های ثبتی متوقف شده و تمام امور و فرآیندهای ثبتی به صورت کاملا الکترونیکی ارائه می شود.

گفتنی است در این گردهمایی عملکرد تمامی واحدهای ثبتی در سه حوزه امور املاک (جانمایی و تثبیت اراضی ملی)، امور اسناد و امور مالی و پشتیبانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و دستورات و راهنمایی های لازم در خصوص بهبود عملکرد به هر واحد ثبتی صادر شد.

همچنین مقرر گردید کارگروهی برای ایجاد وحدت رویه در روند مسائل ثبتی تشکیل و مسائل مربوط به آموزش های تخصصی کارکنان در این کار گروه مطرح و پیگیری شود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است