Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 17 بهمن 1396 - 07:22:00 ق.ظ

با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان صورت گرفت: تعیین تکلیف اراضی ملی به منظور جانمایی و تثبیت حدود و صدور اسناد مالکیت

با حضور مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و راه و شهرسازی وضعیت اراضی ملی به منظور جانمایی و تثبیت حدود و صدور اسناد مالکیت بررسی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ رضا طالبی زاده در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت ثبتی اراضی ملی واقع در محدوده حوزه ثبتی شمال استان کرمان که با حضور مدیر کل راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: با توجه به قانون جامع حدنگار ادارات متولی امر زمین و مسکن با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف به صدور اسناد مالکیت کاداستری می باشند که این امر بدواً مستلزم جانمایی و تثبیت حدود اراضی ملی و دولتی می باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات موجود برای تثبیت اراضی ملی واقع در داخل محدوده شهرها عدم تطبیق مرز برخی از پلاک‌های ثبتی است گفت: مقرر گردیده کارگروهی حقوقی و فنی با همکاری ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و راه و شهرسازی تشکیل گردد و با استفاده از مستندات و نقشه ها و عکس های هوایی نسبت به جانمایی و تثبیت اراضی ملی اقدام شود و در این خصوص اداره کل ثبت اسناد و املاک آمادگی کامل را برای تشکیل این کارگروه دارد.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک ادامه داد: ادارات ثبت اسناد و املاک در تمامی سطح استان آمادگی لازم را دارند که پس از دریافت مستندات و نقشه های لازم اسناد مالکیت اراضی ملی و دولتی داخل در محدوده شهرها را صادر نمایند.

این مقام قضائی ضمن بیان اینکه برای صدور اسناد مالکیت روستایی از طریق قانون الحاق نقشه جامع و دقیق روستا باید توسط بنیاد مسکن تهیه شود، ابراز داشت: شرکت های نقشه برداری طرف قرارداد با اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید با هماهنگی ادارات ثبت اسناد و املاک نسبت به تهیه نقشه های هر روستا اقدام نمایند.

در این جلسه مدیر کل راه و شهرسازی وضعیت تثبیت اراضی ملی استان را مناسب دانست و افزود: برآنیم با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اقدامات انجام شده در زمینه تثبیت اراضی ملی را طی همایشی به اطلاع عموم مردم شریف استان کرمان برسانیم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است