Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 07:38:03 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد: کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق در استان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از وقوع 20 هزار و 129 واقعه ازدواج و تعداد 4 هزار و 479 واقعه طلاق در طی ده ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده با اشاره به آمار عملکرد ارائه شده از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تشریح عملکرد ده ماهه اداره کل ثبت استان گفت: در مدت ده ماهه سال جاری میزان 20 هزار و 129 واقعه ازدواج و تعداد 4 هزار و 479 واقعه طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق سطح استان ثبت شده است که آمار ازدواج کاهش 3 درصدی و آمار طلاق افزایش 2 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی ضمن بیان اینکه طبق آمار به طور متوسط روزانه 66 ازدواج در استان کرمان صورت می گیرد، بیان داشت: در مدت ده ماهه سال جاری متوسط میزان ازدواج در کشور کاهش 7 درصدی داشته و استان کرمان با کاهش 3 درصدی میزان ازدواج در جایگاه چهارم قرار گرفته و نسبت به سایر استان ها وضعیت مناسبی در زمینه ازدواج دارد.

این مقام قضائی ضمن اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 14 واقعه طلاق در سطح استان صورت می پذیرد، گفت: در این بازه زمانی متوسط نرخ طلاق در کشور 4 درصد بوده که استان کرمان با نرخ 2 درصدی در جایگاه بیست و دوم در بین سایر استان ها قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: در مدت ده ماهه سال جاری به طور متوسط  به ازای هر 100 واقعه ازدواج 21 واقعه طلاق ثبت شده است و به بیان دیگر در مقابل هر 5 ازدواج ثبت شده 1 واقعه طلاق وجود دارد.

طالبی زاده در تشریح عملکرد دفاتر ازدواج و طلاق خاطر نشان کرد: در مدت ده ماهه سال جاری بازرسان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تمامی وقایع ازدواج و طلاق ثبت شده را طی 117 بازرسی از دفاتر ازدواج و 34 بازرسی از دفاتر طلاق مورد ارزیابی و بازرسی قرار داده اند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است