Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 22 اسفند 1396 - 09:49:52 ق.ظ

تقدیر فرماندار منوجان از رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان کهنوج

فرماندار شهرستان منوجان و رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء، از رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان کهنوج به دلیل تسریع در روند صدور اسناد مالکیت خانواده شهداء و ایثارگران تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از کهنوج، محمد حجتی پور فرماندار شهرستان منوجان ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان کهنوج به دلیل تسریع در روند صدور اسناد مالکیت خانواده شهداء و ایثارگران خاطر نشان کرد: انسان هرچه در راه خدمت به مردم متحمل سختی و مشقت شود نزد خداوند متعال مقام بالاتری کسب می کند و خادمین شهداء نیز از این قاعده مستثناء نیستند.

در ادامه این جلسه رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان کهنوج اظهار داشت: با راهنمایی و مساعدت مدیر کل محترم ثبت اسناد و املاک استان و سعی و تلاش کارکنان واحد ثبتی کهنوج موفق شدیم با تثبیت مالکیت بیش از 605 هزار از اراضی ملی و دولتی عملکردی بیش از 9 برابر سهمیه اعطا شده داشته باشیم.

وی ادامه داد: تاکنون 1 میلیون و 539 هزار و 179 هکتار از اراضی ملی و دولتی شهرستان های کهنوج، منوجان، قلعه گنج و فاریاب تثبیت مالکیت شده است و جلوی بسیاری از اختلافات و دعاوی مرتبط با حوزه املاک گرفته شده و همچنین از حاشیه نشینی و تصرف غیرقانونی اراضی دولتی که تحت عنوان زمین خواری از آن یاد می شود پیشگیری شده است.

نارویی بیان کرد: در سال جاری و در راستای اهداف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیش از 4600 سند مالکیت کاداستری و 1013 رای هیات قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی در اداره ثبت کهنوج صادر شده است.

وی بیان داشت: صدور این تعداد اسناد مالکیت تک برگ پشتوانه ای برای اخذ تسهیلات بانکی و رونق اقتصادی خواهد بود.

یادآور می شود حوزه ثبتی شهرستان کهنوج شامل چهار شهرستان کهنوج، منوجان، قلعه گنج و فاریاب است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است