Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 10:03:59 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان مطرح کرد: تثبیت مالکیت، امنیت سرمایه گذاری است

در دیدار شهردار کرمان با مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن تاکید بر تعامل و هماهنگی دو ارگان برای توسعه شهر ، از تثبیت مالکیت به عنوان شاخص امنیت سرمایه گذاری نام برده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در دیدار با شهردار کرمان که در محل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، گفت: تثبیت مالکیت جز شاخص های مهم برای امنیت سرمایه گذاری است.

وی اظهار داشت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با تثبیت مالکیت اراضی دولتی و غیر دولتی نقش مؤثری در توسعه و رونق اقتصادی استان کرمان ایفا می کند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته با تعامل با شهرداری کرمان موفق شدیم در پروژه صاروج پارس (گود خشت مال ها) 225 پلاک‌ ثبتی متفاوت را در زمینی به مساحت 5 هکتار تجمیع نماییم و یک سند مالکیت کاداستری به نام شرکت پیمانکاران صاروج پارس صادر نماییم.

این مقام قضائی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان آمادگی کامل را برای حمایت قانونی از پروژه های اقتصادی شهرداری کرمان دارد و در این زمینه تعامل مناسبی با شهرداری داریم.

وی ابراز داشت: اداراه اجرای ثبت اسناد کرمان بر اساس قانون با وصول آرای کمیسیون ماده 77 شهرداری، نقش بزرگی در احقاق حقوق شهرداری و درآمدزایی شهرداری بر عهده دارد.

طالبی زاده با اشاره به راه اندازی 13 ایستگاه ثابت سامانه شمیم در محل ادارات ثبت استان و برداشت مختصات جغرافیایی با خطای کمتر از 3 سانتی متر توسط این سامانه گفت: نقشه برداران شهرداری می توانند با استفاده از این سامانه نسبت به تهیه نقشه های دقیق معابر و خیابان ها اقدام نمایند و اداره کل ثبت اسناد آمادگی هرگونه همکاری در این خصوص را دارد.

وی ضمن بیان اینکه لازمه حرکت به سوی دولت الکترونیک تعامل دستگاه قضائی با دیگر ارگان ها است، بیان داشت: در حال حاضر مکاتبات و استعلامات بین دادگستری و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود و در صدد هستیم این تعامل را با سایر ادارات برقرار کنیم.

این مقام قضائی تصریح کرد: زیر ساخت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان آمادگی کامل را برای ایجاد سامانه مکاتبات الکترونیکی با شهرداری دارد، که در صورت فعال شدن این سامانه استعلامات صورت گرفته توسط دفاتر اسناد رسمی در اسرع وقت توسط شهرداری پاسخ داده خواهد شد و بدین طریق جلوی تضییع حقوق دولتی گرفته می شود.

در ابتدای جلسه شهردار کرمان تعامل بین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و شهرداری را مناسب ارزیابی نمود و خواستار حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران پروژه های شهری شد.

شایان ذکر است در انتهای این دیدار شهردار کرمان از پروژه اسکن و آرشیو الکترونیک اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بازدید به عمل آورد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است