Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 08:25:17 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد: دفترخانه اسناد رسمی بخش شهداد در سال جاری مجدداً راه اندازی می شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در حاشیه بازدید از اداره ثبت اسناد و املاک شهداد خبر از فعالیت مجدد دفترخانه اسناد رسمی شهداد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت استاد و املاک استان کرمان از شهداد، رضا طالبی زاده در حاشیه سفر به بخش شهداد، در بازدید از اداره ثبت اسناد و املاک این بخش که با حضور رئیس دادگاه عمومی شهداد، امام جمعه موقت و روسای برخی از ادارات شهداد صورت گرفت، ضمن اشاره به برخورد قاطعانه اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با سردفتران متخلف گفت: در راستای کاهش تخلفات و مبارزه با فساد تعدادی از سران دفاتر اسناد رسمی در سال های گذشته سلب صلاحیت شده اند.

وی ادامه داد: دستورات لازم برای تسریع در روند فعالیت یک یا دو روز در هفته ی  یکی از دفاتر اسناد رسمی شهر کرمان به بخش شهداد داده شده و در سال جاری شاهد فعالیت این دفترخانه در بخش شهداد خواهیم بود.

این مقام قضائی بیان کرد: با تاسیس دومین دفترخانه ازدواج بخش شهداد در سال گذشته، مسیر خدمت رسانی به مردم نجیب این منطقه تسهیل شده است و دیگر مردم اندوهجرد برای امر ازدواج نیاز به طی مسیر 40 کیلومتری اندوهجرد - شهداد ندارند.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در پیشگیری از بروز جرائم و تخلفات خاطر نشان کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در سال 1396 موفق شد که میزان جعل را برابر آمار رسمی اداره کل امور امنیتی و انتظامی استانداری کرمان به میزان 44 % کاهش دهد و این در حالیست که میزان جعل در سایر اسناد دولتی روند رو به رشدی داشته است.

طالبی زاده افزود: با اسکن و آرشیو الکترونیک بیش از 466 هزار پرونده مشتمل بر 15 میلیون و 561 هزار برگ در سال 1396 جلوی بسیاری از تخلفات از جمله جعل و سرقت اوراق ثبتی گرفته شده است.

شایان ذکر است در این دیدار امام جمعه موقت شهداد ضمن اظهار رضایتمندی از خدمات صورت گرفته توسط اداره ثبت اسناد و املاک این بخش، نقش ادارات ثبت را در رونق اقتصادی مهم ارزیابی نمود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است