Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - 11:44:46 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تاکید کرد: تشکیل کارگروه ارزیابی و نظارت بر عملکرد صدور اسناد وقفی

در دیدار مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و اوقاف و امور خیریه استان بر تشکیل کارگروه ارزیابی و نظارت روند صدور اسناد مالکیت موقوفات، مساجد، حسینیه ها و تکایا تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت استاد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در دیدار با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان با اشاره به قانون کاداستر و الزام قانونگذار در جهت همکاری ادارات متولی امر زمین و مسکن در زمینه تثبیت املاک دولتی و غیر دولتی تا پایان سال 1398، بر تشکیل کارگروه مشترک ارزیابی و نظارت به جهت تسریع در روند صدور اسناد مالکیت موقوفات، مساجد، حسینیه ها و تکایا تاکید نمود.

وی ضمن اشاره به مشکلات خاص تثبیت موقوفات از قبیل عدم قبض و اقباض عین موقوفه در گذشته و فوت برخی واقفین و یا متولیان موقوفات، خواستار تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور کارشناسان مجرب ادارات کل ثبت اسناد و اوقاف و امور خیریه شد.

این مقام قضائی تعهد اخلاقی و عمل به آن را مهمترین عامل در احقاق حق دانست و بیان داشت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با حرکت در راستای قانون از حقوق متصوره اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، متولیان موقوفات و مردم دفاع می نماید.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه نیز از همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و ادارات تابعه به جهت صدور 7289 فقره سند وقفی تشکر و قدردانی نمود و بیان داشت: در سال 1396 اقدامات خوبی در حوزه تثبیت موقوفات انجام گرفت و امیدواریم این روند در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.

قاسمی زاده ادامه داد: از لحاظ شرعی و قانونی موظف به مستندسازی اراضی و املاک موقوفه هستیم و با توجه به جایگاه وقف در دین مبین اسلام، در سال گذشته با تعامل مناسب بین دو اداره کل در تسریع این عمل اقدامات گسترده ای صورت گرفت که امیدواریم این همکاری در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.

شایان ذکر است در این دیدار مشکلات موقوفات واقع در شهرستان های کرمان، سیرجان و رفسنجان به کارگروه مورد نظر جهت کارشناسی ارجاع گردید.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است