Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 08:06:19 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد: کسب رتبه چهارم تهیه نقشه کاداستر شهری

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در اولین جلسه سال 97 کارگروه پیش بینی و پیشگیری از بافت های ناکارآمد شهر کرمان خبر از موفقیت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در کسب رتبه چهارم تهیه نقشه کاداستر شهری در سال 1396 داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در اولین جلسه سال 97 کارگروه پیش بینی و پیشگیری از بافت های ناکارآمد شهری که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، معاون دادستان، مدیران کل امور اجتماعی و امنیتی و انتظامی استانداری، شهردار و سایر اعضا کارگروه در محل سالن جلسات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برگزار شد، ضمن اعلام خبر کسب رتبه چهارم تهیه نقشه کاداستر شهری در سال 1396 توسط استان کرمان، گفت: علی رغم اینکه شهرهای رتبه اول تا سوم کلان شهرهای تهران، اصفهان و شیراز بوده اند میزان تهیه نقشه کاداستر کرمان از مابقی کلان شهرهای دیگر بیشتر بوده است.

وی افزود: در کل کشور میزان 1 میلیون و 328 هزار و 212 هکتار نقشه کاداستر شهری تهیه شده که از این میزان، 84 هزار و 129 هکتار آن متعلق به استان کرمان می باشد.

این مقام قضائی با بیان اینکه بر اساس مصوبات قبلی کارگروه پیش بینی و پیشگیری از بافت های ناکارآمد شهری، 8 نقطه حاشیه ای شهر کرمان بررسی و تصمیمات خوبی در زمینه حاشیه نشینی در این نقاط گرفته شده است، خاطر نشان کرد: در سال جاری برای نقاطی مانند الله آباد، اراضی سیدی و صادق آباد تصمیم گیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برداشت نقاط UTMبا استفاده از سامانه شمیم حداکثر خطای 3 سانتی متر را دارد، عنوان کرد: دستگاه های متولی امر زمین و مسکن با تهیه گیرنده های متحرک (روور) می توانند از مزایای سامانه شمیم بهره مند شوند و نقشه های اراضی تحت تولیت خود را تهیه و جهت جانمایی و تثبیت در اختیار ادارات ثبت قرار دهند.

یادآور می شود در انتهای جلسه در راستای پیشگیری از هرگونه حاشیه نشینی بر حفظ کمربند سبز کرمان و تاغ زار های اطراف آن تاکید شد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است