Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 8 خرداد 1397 - 10:15:01 ق.ظ

رشد 1 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در رفسنجان

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان از صدور 6967 سند مالکیت تک برگ در سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از رفسنجان، محمد آرمان پور در دیدار با رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان و سران دفاتر ازدواج و طلاق این شهرستان با بیان اینکه در سال گذشته 6 هزار و 967 فقره سند مالکیت کاداستری در شهرستان رفسنجان صادر شده است، اظهار داشت: عملکرد اداره ثبت رفسنجان در این حوزه نسبت به سال 1395 به میزان 1 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: این در حالی است که با توجه به رکود بازار مسکن و کاهش ساخت و ساز در حوزه آپارتمان ها و ساختمان های ویلایی، انتظار کاهش صدور اسناد مالکیت تک برگ می رفت؛ اما با تلاش همکاران روند صدور اسناد مالکیت تک برگ نسبت به ادوار گذشته مثبت شد.

آرمان پور خاطر ‌نشان کرد: قرار گرفتن بزرگترین جنگل مصنوعی دنیا در شهرستان رفسنجان این امکان را فراهم آورده است تا مالکین اراضی باغی بیش از 2/5 هکتار بتوانند برای اخذ سند مالکیت تک برگ از طریق قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی اقدام نمایند.

وی بیان داشت: در راستای حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی شهرستان رفسنجان، امور تاسیس و تغییرات شرکت های تجاری واقع در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی در حداقل زمان قانونی انجام می شود و در سال 1396 تعداد 110 شرکت در رفسنجان تاسیس شده است.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان در ادامه به آمار ازدواج و طلاق این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در سال گذشته 2098 ازدواج در این شهرستان ثبت شده که کاهش 8 درصدی نسبت به سال 95 داشته است.

وی افزود: در سال 1396 تعداد 581 طلاق در شهرستان رفسنجان ثبت گردیده که رشد 11 درصدی نسبت به سال 1395 داشته است.

آرمان پور ضمن اشاره به درآمدزایی ادارات ثبت بیان داشت: براساس برآوردهای انجام شده، اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان در سال گذشته بیش از 17 میلیارد ریال درآمد به حساب خزانه واریز نموده که نسبت به سال 1395 رشد 49 درصدی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: میزان وصول مطالبات بانک ها در رفسنجان در سال 13۹۵ حدود 24 میلیارد ریال می باشد و این در حالیست که در سال گذشته بیش از 96 میلیارد ریال از مطالبات بانک ها در رفسنجان وصول گردید که رشد 4 برابری را نشان می دهد.

در ادامه این جلسه رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان ضمن اینکه بیان داشت با افزایش اسناد مالکیت و تثبیت مالکیت افراد، دعاوی مربوط به املاک در دادگستری کاهش می یابد، از عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که با اتمام هرچه زودتر پروژه احداث ساختمان جدید اداره ثبت رفسنجان، فضای مناسبی برای کارکنان و مراجعین فراهم گردد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است