Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 10 خرداد 1397 - 08:01:28 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تاکید کرد: ایجاد وحدت رویه در ابلاغیه های اجرایی

در دیدار مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و شرکت پست استان بر ایجاد وحدت رویه برای ابلاغ های اجرایی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در دیدار مدیر کل شرکت پست استان کرمان با اشاره به آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجراء و الزام قانونگذار برای ابلاغ صحیح اوراق اجرایی که توسط کارکنان شرکت پست ابلاغ می شوند، خواستار ایجاد وحدت رویه در این خصوص گردید.

وی ضمن اشاره به مشکلات خاص ابلاغیه های اجرایی از قبیل عدم تطبیق نشانی ذکر شده در سند رسمی و نشانی بدهکار، خواستار آموزش کارکنان پست برای یادگیری نحوه ابلاغ صحیح و درست گردید.

این مقام قضائی ضمن بررسی مبالغی که شرکت پست در هنگام ارائه خدمات ثبتی اخذ می نماید، بیان داشت: برای تسهیل در خدمت رسانی به مردم شریف استان کرمان باید تخفیفات حداکثری بر روی هزینه هایی که شرکت پست بابت خدمات ثبتی اخذ می نماید اعمال شود.

وی افزود: پس از بررسی های کارشناسی با قرار دادن شهرستان کرمان به عنوان پایلوت طرح تک برگ نمودن اسناد مالکیت توسط شرکت پست، اسناد مالکیت دفترچه ای توسط شرکت پست از درب منازل جمع آوری و پس از تک برگ شدن، مجدداً در محل درب منزل تحویل صاحب سند خواهند گردید.

مدیر کل شرکت پست استان کرمان نیز ضمن تشکر از همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان و مجموعه های تابعه، راهکارهای لازم را در خصوص برطرف شدن مشکلات پستی کانون سردفتران و دفتریاران ارائه نمود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است