Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 17 خرداد 1397 - 07:36:08 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان کرمان خبر داد: کمرنگ شدن بوروکراسی دست و پاگیر ثبتی

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با شهردار کرمان و رئیس سازمان نظام مهندسی استان خبر از کمرنگ شدن بوروکراسی دست و پاگیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در جلسه ای که با حضور شهردار کرمان و شهرداران مناطق چهارگانه و رئیس سازمان نظام مهندسی استان برگزار گردید ضمن تشریح خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر از کمرنگ شدن بوروکراسی دست و پاگیر این سازمان در طی سال های اخیر داد.

وی ادامه داد: با توجه اینکه قوانین ثبتی و شهرداری الزامات خاص خود را در صدور اسناد مالکیت و پایان کار آپارتمان ها دارند باید با همکاری هم رویه واحدی اتخاذ شود تا نقشه های تفکیکی تهیه شده توسط نقشه برداران سازمان نظام مهندسی با پایان کار تنظیم شده در شهرداری ها مطابقت کامل داشته باشند تا در صدور سند مالکیت، مردم دچار مشکل نشوند.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه در حوزه برخورد با تخلفات نقشه برداران بدون اغماض رفتار می شود؛ بیان داشت: در این راستا در طی سال های گذشته با همکاری سازمان نظام مهندسی تعدادی از پروانه های نقشه برداران متخلف تمدید نشده است.

در ادامه این جلسه شهردار کرمان بر لزوم تطبیق نقشه های تفکیکی آپارتمان ها با گواهی های پایان کار صادره از شهرداری تاکید کرد و افزود: نقشه برداران عضو سازمان نظام مهندسی با رعایت قوانین ثبتی و ضوابط شهرداری موجبات تسریع در خدمت رسانی به مردم را فراهم آورند.

در ادامه، رئیس سازمان نظام مهندسی استان گفت: با آموزش نقشه برداران و تسلط آنان به ضوابط شهرداری و قوانین ثبتی، پیچیدگی های اداری و کاغذ بازی بیش از پیش کم خواهد شد و پس از تهیه یک نقشه واحد، و مطابقت آن با پایان کار شهرداری سند مالکیت صادر می گردد.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر گردید با توجه به مغایرت های موجود در پایان کارهای صادره و نقشه های تفکیکی تهیه شده توسط سازمان نظام مهندسی، کمیته ی سه نفره کارشناسان متشکل از نمایندگان اداره کل ثبت و اسناد املاک استان کرمان، شهرداری و سازمان نظام مهندسی استان، پس از بررسی موضوع مورد نظر، شیوه نامه ای در این خصوص تنظیم نمایند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است