Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 27 خرداد 1397 - 10:54:30 ق.ظ

تبیین برنامه های اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان برای بزرگداشت هفته قوه قضائیه

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی و جامعه سردفتران ازدواج و طلاق استان، برنامه های بزرگداشت هفته قوه قضائیه را تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، جلسه تبیین برنامه های بزرگداشت هفته قوه قضائیه با حضور رضا طالبی زاده و اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی و جامعه سردفتران ازدواج و طلاق استان برگزار شد.

در این نشست مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه شهید بهشتی نقشی برجسته و ماندگار در قوه قضائیه و تلاش های فراوانی برای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته است؛ بیان داشت: گرامیداشت یاد 72 تن از یاران امام و انقلاب که در یک حادثه تروریستی آسمانی شدند؛ وظیفه ای است که به گردن همه ماست و این جلسه جهت برنامه ریزی بزرگداشت هر چه با شکوه تر یاد این شهیدان تشکیل شده است.

وی ضمن اشاره به سخن امام خمینی (ره) که در مورد شهید بهشتی فرموده بود «بهشتی یک ملت بود برای ملت ما»، گفت: این سخن مسئولیت همه را در شناساندن شخصیت این مرد بزرگ مشخص می کند.

این مقام قضائی بیان داشت: یکی از اهداف مهم برگزاری مراسم بزرگداشت هفته قوه قضائیه، بالا بردن اطلاعات حقوقی مردم می باشد تا از این طریق مشکلات آنان حل شود.

وی خاطر نشان کرد: با اطلاع رسانی هایی که در هفته قوه قضائیه صورت می پذیرد مردم نسبت به قوانین ثبتی، چگونگی تنظیم اسناد و موارد حقوقی ازدواج و طلاق آشنا خواهند شد.

طالبی زاده ادامه داد: با تشکیل جلسات پرسش و پاسخ که به صورت چهره به چهره و نیز با استفاده از ظرفیت فضای رسانه ای از قبیل سامانه پیامکی و همچنین فضای مجازی برگزار خواهد شد، مردم شریف استان کرمان بیش از پیش با حقوقشان آشنا می شوند.

در پایان این جلسه اعضای کانون سردفتران و دفتریاران و مجمع دفاتر ازدواج و طلاق استان با اعلام آمادگی جهت برگزاری شکوهمند برنامه های هفته قوه قضائیه  از زحمات مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان به دلیل اقدامات مثبت برای تسهیل در خدمات ثبتی تقدیر و قدردانی نمودند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است