Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 3 تیر 1397 - 07:19:48 ق.ظ

تقدیر مجمع نمایندگان استان کرمان از عملکرد مثبت مجموعه قوه قضائیه در استان

در جلسه مشترک شورای قضائی استان کرمان با مجمع نمایندگان استان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه اعضای این مجمع از خدمات و تلاش های مجموعه دستگاه های قضائی استان تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ در آغاز جلسه مشترک شورای قضائی استان با مجمع نمایندگان استان کرمان، رئیس کل دادگستری استان ضمن تشکر از حضور نمایندگان گزارش مبسوطی از عملکرد دادگستری استان ارائه نمود.

در ادامه این جلسه مدیر کل ثبت و اسناد و املاک استان کرمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل ثبت استان خاطر نشان کرد: از آنجا که بیش از 40 درصد پرونده های ورودی به محاکم قضائی مربوط به حوزه املاک و مستغلات است می توان با تخصیص بودجه برای اجرای کامل طرح کاداستر از افزایش پرونده های مربوط به دعاوی ملکی در دستگاه قضایی جلوگیری کرد.

در ادامه حسین امیری نماینده حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر اظهار داشت: با روحیه مردمی که در بین مقامات قضائی استان کرمان سراغ داریم امیدوار هستیم کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان بهداشت قضائی در تحقق عدالت و تامین حقوق و امنیت مردم جهت پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط سیستم قضائی استان برداشته شود.

محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه اظهار داشت: در حوزه های مختلف از جمله در زمینه مشکلات مسکن مهر اقدامات خوبی صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: قوه قضائیه یکی از ارکان پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و همواره مسئولان قضائی در استان با حسن نیت با نمایندگان همکاری و تعامل دارند.

پورابراهیمی با تشریح شخصیت ویژه و منحصر به فرد شهید بهشتی افزود: شهید بهشتی در زمان حیات خود مظلوم زندگی کرد و مورد انواع حجمه ها و توهین ها قرار گرفت اما لحظه ای از تلاش برای رسیدن به آرمان های انقلاب دست برنداشت و داشتن ویژگی های متعدد وی را در تاریخ ماندگار نمود و همواره از او به نیکی یاد می شود.

در ادامه محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمادگی لازم در جهت پیگیری و حل کمبودها و مشکلات سازمان های وابسته به قوه قضائیه را داریم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است