Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 4 تیر 1397 - 06:23:05 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد: شناسایی اموال کلاه برداران و جاعلین

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با روسای پلیس آگاهی و پلیس فتای استان خبر از شناسایی اموال کلاه برداران و جاعلین داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در جلسه ای که با حضور روسای پلیس آگاهی و پلیس فتای استان در محل دفتر مدیر کل ثبت استان برگزار گردید ضمن تشریح خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر از تسهیل شناسایی اموال کلاه برداران و جاعلین داد.

وی گفت: در صورتی که مراجع قضائی از ما استعلام نمایند، امکان شناسایی اموال کلاه برداران برای این اداره کل میسر است.

طالبی زاده ادامه داد: مراجع قضائی با داشتن آدرس یک ملک که مشتمل بر نقطه یوتی ام باشد، می توانند صاحب رسمی ملک را از این اداره کل استعلام نمایند و این امر در شناسایی هویت واقعی کلاه برداران و جاعلین بسیار موثر است.

این مقام قضائی بیان داشت: در سال 1396 دو باند حرفه ای جعل اسناد دولتی توسط این اداره کل شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل استفاده از ضرایب امنیتی بالا امکان جعل اسناد مالکیت کاداستری بسیار سخت است و در سال 1396 یک باند کلاه برداری حرفه ای دست به جعل یک فقره سند مالکیت تک برگ زده بود که کارشناسان ما به راحتی سند مالکیت جعلی را شناسایی نمودند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: در حال حاضر میزان جعل برگه های تاییدیه های نقل و انتقال خودرو بالا می باشد و در بازرسی های صورت گرفته از دفاتر اسناد رسمی، تعداد قابل توجهی از این اسناد جعلی کشف شده اند و شایسته است برای مقابله با این امر پلیس راهور ضرایب امنیتی تاییدیه های نقل و انتقال خودرو را بالا ببرد.

در ادامه این جلسه رئیس پلیس فتای استان گفت: با توجه به شگردهای کلاه برداران و استفاده آنان از اسناد هویت جعلی و یا آدرس های دروغین، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با شناسایی اموال کلاه برداران می تواند کمک موثری به پلیس کند.

در ادامه، رئیس پلیس آگاهی استان گفت: تحولات صورت گرفته در راستای ارائه خدمات الکترونیکی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بی نظیر است و با سامانه های الکترونیکی ارائه شده از سوی این سازمان میزان جعل اسناد دولتی به شدت کاهش یافته است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است