Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 6 تیر 1397 - 08:16:31 ب.ظ

بازدید مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان از اداره کل ثبت اسناد و املاک

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان و هیات همراه از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، به مناسبت هفته قوه قضائیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان ضمن بازدید از اداره کل ثبت استان از نزدیک در جریان خدمات ثبتی الکترونیکی قرار گرفت.

احمد علیرمضانی در بازدید از پروژه اسکن و آرشیو الکترونیکی اوراق و پرونده های ثبتی، نقش آن را در حرکت به سوی ثبت نوین بی بدیل خواند.

وی در بازدید از اداره ثبت منطقه یک شهرستان کرمان با تمامی مراحل صدور سند مالکیت تک برگ آشنا شد و موارد امنیتی به کار برده شده در این اسناد را در کاهش میزان جعل اسناد دولتی مهم ارزیابی نمود.

این مقام مسئول ضمن بازدید از اداره ثبت شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری ارائه خدمات کاملاً مکانیزه در این حوزه را گام مهمی در حرکت به سوی دولت الکترونیکی برشمرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان در هنگام بازدید از اداره اجرای مفاد اسناد رسمی و مشاهده تعداد زیاد پرونده های درخواست مطالبه مهریه، کار فرهنگی را مهمترین اولویت برای کاهش طلاق دانست.

یادآوری می شود از بهار سال 1396 و در اجرای بند ب ماده 113 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، وصول و مطالبه مهریه به اجرای ادارات ثبت اسناد و املاک محول شده و این امر تاثیر زیادی در افزایش حجم کاری ادارات اجرا داشته است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است