Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 7 تیر 1397 - 06:31:46 ق.ظ

تقدیر امام جمعه کرمان از مدیریت و کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در حاشیه بازدید از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از مدیریت و کارکنان این اداره کل تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره کل ثبت استان با مدیر کل و جمعی از کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان دیدار و از تلاش های آنان تقدیر و تشکر کرد.

وی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان را ازجمله اداراتی دانست که با تکنولوژی روز همراه بوده و توانسته است استان کرمان را در زمینه ارائه خدمات ثبتی و عملکرد در حوزه های مختلف پیشگام نماید.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: در هر عرصه ای که کار اقتصادی بخواهد انجام شود باید به حوزه ثبت اسناد و املاک توجه نمود و اداره کل ثبت استان کرمان به عنوان مجموعه ای که حافظ املاک و اسناد است توانسته با بروز رسانی فرآیندهای خود کمک شایانی به این موضوع بنماید.

وی مدیریت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان را فردی متخلق، پرکار و با انگیزه دانست و اضافه کرد: از زمانی که به این استان آمدم اداره کل ثبت اسناد و املاک از جمله اولین اداراتی بود که از آن گزارشات خوبی دریافت نمودم و مدیریت این اداره کل را که از قبل با تجارب قضائی و مدیریتی وی آشنا بودم  به عنوان فردی پر تلاش و با انگیزه شناختم.

امام جمعه کرمان با اشاره به همکاران تلاشگر اداره کل ثبت استان در کنار مدیریت قوی، پیشرفت های به دست آمده را حاصل همت و انگیزه این مجموعه دانست و بیان داشت: در حوزه ثبت اسناد و املاک با خلاقیت و پشتکار می توان کارهای خوب و مفیدی انجام داد.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود که در آینده بازدیدهای دیگری از اداره کل ثبت استان صورت خواهد گرفت و شاهد پیشرفت های این اداره کل خواهم بود.

در طی بازدید امام جمعه کرمان از اداره کاداستر و نقشه برداری، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن ارائه گزارش جامعی از عملکرد چهار بخش مهم املاک و کاداستر، اسناد و سردفتران، اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا و ثبت شرکت ها در خصوص سامانه طرح شمیم بیان داشت: شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها با استفاده از گیرنده های ماهواره ای می تواند نقاط UTM را با حداکثر خطای 3 سانتی متر برداشت نماید که این امر سبب افزایش دقت نقشه های ثبتی شده اما پیش از این برای موقعیت یابی حدود املاک از سیستم جی پی اس های دستی استفاده می شد که اختلافی در حدود ۲ الی 3 متر را نشان می داد.

این مقام قضائی با توضیح در خصوص سامانه مانیتورینگ طرح شمیم گفت: با استفاده از این سامانه عملکرد نقشه برداران در تمامی واحدهای ثبتی به صورت آنلاین رصد می شود و چنانچه اخلالی در سیستم به وجود بیاید کارشناسان امر بلافاصله مشکل را بررسی و به رفع آن می پردازند.

ایشان همچنین در خصوص موفقیت های اداره کل ثبت استان در جانمایی و تثبیت مالکیت اراضی دولتی و مزایای اجرای قانون حدنگار (کاداستر) توضیحاتی ارائه داد که مورد توجه امام جمعه کرمان قرار گرفت.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است