Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 25 تیر 1397 - 11:57:46 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تاکید کرد: لزوم حفظ حقوق عامه و تلاش جهت خدمت رسانی بهتر به مردم

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با کارکنان ادارات ثبت شهرستان کرمان بر لزوم حفظ جایگاه حقوق عامه و تلاش بیشتر برای خدمت رسانی به مردم تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در دیدار با کارکنان اداره کل و ادارات ثبت مناطق 1 و 2 ضمن بیان اینکه بر اساس اظهارات مقامات عالی رتبه استان میزان رضایتمندی مردم از اداره کل ثبت استان و ادارات تابعه افزایش چشمگیری یافته است، گفت: در بازدیدهای صورت گرفته توسط مسئولین عالی‎رتبه استان از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و همچنین جلسات مختلفی که در هفته قوه قضائیه برگزار شد مشخص گردید جایگاه ثبت استان در طی سالیان اخیر ارتقاء یافته است.

این مقام قضائی کم کاری و پایین بودن کار مفید کارکنان را خطری برای کاهش رضایتمندی مردم و از مهمترین مصادیق تضییع حقوق عامه دانست و خاطر نشان کرد: عملکرد و وضعیت کار مفید ادارات ثبت استان در مجموع مناسب است و جا دارد به سمت بهتر شدن حرکت نماید.

طالبی زاده ضمن بیان اینکه یکی از مصادیق مهم و دارای اولویت برای حفظ نظم عمومی و ارتقاء جایگاه حقوق عامه، مساله تثبیت مالکیت اراضی استان می باشد، بیان داشت: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با تثبیت مالکیت بیش از یک سوم اراضی ملی و دولتی تثبیت شده در کل کشور موفق به کسب رتبه اول کشوری در زمینه تثبیت اراضی ملی و دولتی در سال 1396 گردیده است.

وی تصریح کرد: کارمندان باید خدمت به مردم با هدف جلب رضایت الهی را مهمترین هدف خود در محیط اداری قرار دهند و نگاه به زندگی افرادی که در گذشته به جای خدمت رسانی، به مردم خیانت نموده اند به خوبی نشان می دهد که مساله تضییع حق الناس مکافات عمل در این دنیا و سرای آخرت را به دنبال دارد. 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ادامه داد: دعای خیر مردم بالاترین نعمتی است که مسئولین و کارکنان می توانند آن را برای خود به دست آورند و همگی باید در مسیری گام برداریم که دعای خیر مردم بدرقه راهمان باشد.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در برخورد با کارکنان متخلف نیز اغماض نداشته است و اگر جایی مشاهده شود که حقوق مردم تضییع می شود به شدت با متخلفین برخورد خواهد شد.

طالبی زاده ادامه داد: رویکرد مدیریتی این اداره کل بر مبنای عدالت بوده و سعی ما بر آن بوده که هر کارمند بر اساس میزان تعهد و عملکردش مورد توجه و تشویق قرار گیرد.

وی هدف قانون گذار از تصویب قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی را تسهیل ثبت املاک دانست و خاطر نشان کرد: مراحل صدور سند باید با سرعت و کاملاً مطابق با قانون باشد.

این مقام قضائی در انتها داشتن تجربه کاری کارکنان را رکن مهمی در خدمت رسانی مطلوب به مراجعین ارزیابی نمود و بیان داشت: کارکنان جوان باید از ظرفیت و تجربیات افراد خبره در امور ثبتی برای پرورش توانایی های خود استفاده نمایند، زیرا آینده ادارات ثبت در دست جوانان خواهد بود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است