Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 10 شهریور 1397 - 08:11:01 ق.ظ

با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت گرفت: افتتاح اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان

اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان با حضوردکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ دکتر احمد تویسرکانی در مراسم افتتاح اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان که با حضور معاونین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، فرماندار سیرجان و نماینده مردم شهرستان های سیرجان وبردسیر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن بیان این که شهرستان سیرجان به لحاظ دارا بودن منابع عظیم طبیعی یک منطقه استراتژیک است، این ویژگی را فرصت مناسبی برای مردم و مسئولین منطقه دانست و گفت: مسئولین امروز در جایگاه خدمت به مردم باید با مدیریت وتلاش در جهت رفع مشکلات اقدام کنند و بدانند که مسئولیت و فرصت خدمت گذراست و باید از آن نهایت استفاده را در جهت رضای خدا و مردم بعمل آورد.

وی با اشاره به لزوم توجه مدیران به منابع و ظرفیت های در اختیار خود، سرمایه انسانی را مهمترین ظرفیتی دانست که در حال حاضر می توان از آن در نظام اداری کشور استفاده کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه افزود: اکنون کشور ما در شرایط ویژه ای قرار دارد و دشمنان انقلاب پس از ناامیدی از تلاش های سیاسی و نظامی موضوع اقتصاد را هدف فعالیت خود قرار داده و تنها راه برون رفت از این تهدید شناسایی ظرفیت های داخلی و توجه به منویات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور می باشد که مهمترین رکن آن توجه به نیروی انسانی متخصص داخل کشور است.

وی تجربه سازمان ثبت اسناد و املاک را در این زمینه تجربه ای موفق برشمرد و بیان داشت: سازمان ثبت دارای یکی از پیچیده ترین بروکراسی ها در کشور بود و بسیاری افراد انجام تحول در این سازمان قدیمی را غیر ممکن می دانستند لیکن با تکیه بر همت و تلاش نیروی انسانی و برنامه ریزی دقیق این مهم تحقق یافت.

دکتر تویسرکانی با بیان اینکه در حال حاضر عمده هزینه های کشور صرف هزینه های جاری مانند پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان می شود افزود: افزایش بهره وری یک نیاز اساسی در حرکت به سمت توسعه نظام اداری کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: در همین رابطه در سال گذشته با حذف نگارش دفاتر که به صورت سنتی و دستی انجام می شد قریب به ده هزار نفر از نیروهای سازمان فارغ شده و در سایر قسمت های دیگر سازمان بکارگیری شدند.

وی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را در حال حاضر مجموعه ای دانست که به گواهی کارشناسان بین المللی به سازمانی مدرن و منطبق با استانداردهای جهانی تبدیل شده و با وجود حجم کثیری از خدمات روزانه به مردم در طی مدت کوتاهی توانسته میزان مراجعات حضوری را به طور چشمگیری کاهش و رضایت مردم را افزایش دهد.

معاون رییس قوه قضاییه از وجود راهبردهای روشن، برنامه ریزی دقیق و همت و عزم جدی برای اجرای برنامه های مدون بعنوان سه عامل مهم در مدیریت موفق جامعه نام برده و تصریح کرد در صورتی که مدیران با اتکا به این سه عامل فعالیت کنند و در کنار آن ارتباط و تعامل مناسبی با مردم داشته باشند رضایتمندی مردم از نظام اداری افزایش یافته و توطئه دشمنان در این زمینه خنثی خواهد شد.

دکتر تویسرکانی در آیین افتتاح ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان این شهرستان را برخوردار از ظرفیت ها و پتانسیل مناسب دانست و ابراز امیدواری کرد: با ابن منابع سرشار و همت موجود در آینده نزدیک شاهد ارتقای وضعیت مردم در این شهرستان باشیم.

وی در ادامه گفت: احداث ساختمان جدید ابزاری برای خدمت رسانی بهتر و مناسب تر به مردم شریف بوده که در کنار سایر اقدامات تحولی سازمان موجب افزایش سطح رضایتمندی مردم خواهد شد.

در ابتدای این دیدار رضا طالبی زاده مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در استان گزارشی از روند احداث ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املک رفسنجان ارائه داد و اظهار داشت: این ساختمان با مساحت 4884 متر مربع و 1632 متر زیر بنا با اعتبار بالغ بر 31 میلیارد ریال در مدت بیست ماه تکمیل و احداث شده است.

وی ضمن بیان اینکه در اولین بازدیدی که از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سیرجان داشتم وضعیت ساختمان قدیمی این اداره را در شأن مردم شریف این منطقه ندیدم و با پیگیری های صورت گرفته امروز شاهد افتتاح ساختمان جدید اداره ثبت می باشیم.

این مقام قضائی ادامه داد: اداره ثبت سیرجان دومین اداره در استان از لحاظ میزان مراجعات و تراکم پرونده ها می باشد و با افتتاح این اداره روند خدمترسانی به مردم تسهیل خواهد شد.

گفتنی است در حاشیه این آیین مهندس حسن پور نماینده مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی اقدامات تحولی صورت گرفته در چند سال اخیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را شبیه معجزه و باور نکردنی توصیف کرد و گفت: این سازمان در وضعیت کنونی اقتصاد کشور، مصداق کامل و بارز مدیریت جهادی و ایجاد شفافیت در فرایندهاست که مظهری از اجرای اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی ضمن تشکر از مجموعه مدیریتی ثبت اسناد در کشور ایجاد بانک های اطلاعاتی، اسکن و آرشیو پرونده ها و کاهش مراجعات مردم به ادارات را از اقدامات شایسته این سازمان برشمرد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است