Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 10 شهریور 1397 - 08:23:40 ق.ظ

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک استان کشور در آیین افتتاح اداره ثبت رفسنجان: الکترونیکی شدن تمام فرآیندهای ثبتی در رفسنجان

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آیین افتتاح اداره ثبت رفسنجان با اشاره به اسکن و آرشیو تمامی اوراق و پرونده های ثبتی شهرستان رفسنجان، الکترونیکی شدن کامل فرآیندهای ثبتی این شهرستان را گام مهمی در خدمت رسانی بهتر به مردم عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، دکتر احمد تویسرکانی در شورای اداری شهرستان رفسنجان که با حضور معاونین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، فرماندار رفسنجان و نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اسکن تمامی اوراق و پرونده های ثبتی در سامانه آرشیو الکترونیک، مکانیزه شدن کامل فرآیندهای ثبتی در این شهرستان را گام مهمی در خدمت رسانی بهتر به مردم عنوان نمود.

این مقام عالی رتبه قضائی ضمن بیان خدمات صورت گرفته در سازمان ثبت که در راستای تسهیل خدمت رسانی به مردم صورت گرفته است، بیان داشت: نقش عملکرد مدیران در جلب اعتماد مردم و ایجاد امید در جامعه بی بدیل است.

وی بیان داشت: مدیران ادارات باید ضمن شناسایی وظایف خود و اهتمام جدی در عمل به این وظایف در جهت نیل به این هدف تلاش نمایند.

دکتر تویسرکانی ادامه داد: دشمنان انقلاب برای ایجاد فضای یاس و تردید در بین مردم تلاش بی وقفه ای دارند و باید برای خنثی کردن آن، مدیران و کارگزاران نظام تلاش و همت جدی داشته و خود را در برابر ایثار و فداکاری و اخلاص کسانی که برای تحقق و تعالی این انقلاب از جان خود گذشتند مسئول بدانند.

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه افزود: تلاش های بی بدیل در این زمینه انجام داده و توانسته ایم ضمن بهره وری در حوزه منابع انسانی، بروکراسی اداری دست و پاگیری که سابقاً در سازمان ثبت وجود داشت را تا حد زیادی از بین برده و رضایتمندی مراجعان و مردم شریف را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: اصلاح فرآیندها و شیوه های خدمترسانی به مردم بهترین روش برای حرکت به سمت مدیریت موفق است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه شهرستان رفسنجان را بعنوان یک قطب کشاورزی دارای جایگاه ویژه ای در کشور دانست که با وجود چهره ها و مشاهیر برجسته شهرستان نقش پر رنگی در پیدایش و حیات انقلاب داشته است.

در ابتدای این مراسم مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اهمیت اجرای قانون کاداستر و آثار آن درابعاد مختلف، خاطر نشان کرد: کل اراضی ملی و مستثنیات شهرستان رفسنجان 828 هزار هکتار می باشد و تاکنون میزان 281 هزار هکتار از اراضی دولتی این شهرستان تثبیت شده است و رسیدن به تثبیت صددرصدی و تکمیل لایه کاداستر در این شهرستان، همت و تلاش تمامی مسئولین را می طلبد.

وی با اشاره به اسکن و آرشیو پرونده های ثبتی شهرستان رفسنجان گفت: تعداد 85 هزار و 486 پرونده ثبتی و میزان 2 میلیون و 214 هزار و 313 برگ در این شهرستان اسکن و وارد سامانه آرشیو الکترونیک شده و در آینده ای نزدیک گردش فیزیکی پرونده های کاغذی جمع آوری خواهد شد.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: در این شهرستان 30 دفترخانه اسناد رسمی و 18 دفترخانه ازدواج و 8 دفترخانه طلاق وجود دارد که نسبت به سرانه جمعیت این شهرستان، خدمات مناسبی در حوزه اسناد رسمی و ازدواج و طلاق به مردم شریف این منطقه ارائه می شود و با پیگیری های صورت گرفته امروز نیز شاهد افتتاح ساختمان جدید ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان می باشیم تا روند خدمت رسانی به مردم این منطقه تسهیل گردد.

پیش از این مراسم، ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان با حضور نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، رئیس شورای شهر و سایر مسئولین شهرستان و فرماندار توسط مقام عالی سازمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است