Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 4 مهر 1397 - 08:09:45 ق.ظ

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان: رشد 16 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در شش ماهه نخست سال جاری

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به روند رو به رشد صدور اسناد مالکیت کاداستری؛ از صدور 41 هزار و 624 سند مالکیت تک برگ در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ رضا طالبی زاده با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال 96 میزان 35 هزار و 794 سند مالکیت تک برگ صادر شده است، افزود: در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد 5830 سند مالکیت بیشتر صادر گردیده که نشانگر رشد 16 درصدی می باشد.

وی افزود: این در حالی است که با توجه به رکود بازار مسکن و کاهش ساخت و ساز در حوزه آپارتمان ها و ساختمان های ویلایی، انتظار کاهش صدور اسناد مالکیت تک برگ می رفت؛ اما با تلاش همکاران روند صدور اسناد مالکیت تک برگ نسبت به ادوار گذشته مثبت شد.

طالبی زاده ادامه داد: در هر روز کاری به طور متوسط 277 سند مالکیت تک برگ در ادارات ثبت اسناد و املاک استان کرمان صادر می شود که با توجه به کمبود نیروی انسانی و پایین بودن تعداد کارکنان؛ صدور این تعداد اسناد مالکیت بسیار چشمگیر است.

این مقام قضایی یادآوری کرد: بیشترین عملکرد در این حوزه (حوزه اسناد مالکیت صادره) متعلق به اداره ثبت منطقه 2 میباشد که موفق گردیده از بین 21 واحد ثبتی رتبه اول را در این زمینه کسب نماید.

وی در پایان از عموم مردم استان کرمان درخواست نمود تا جهت اخذ سند مالکیت از طریق قانون تعیین تکلیف و تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد کاداستری به ادارات ثبت سراسر استان مراجعه نمایند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است