Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 9 مهر 1397 - 10:49:55 ق.ظ

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان مطرح کرد: تسریع در صدور اسناد مالکیت کاداستری شهرستان قلعه گنج

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در نشست هم اندیشی و همکاری در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، از تسریع روند صدور اسناد مالکیت روستایی شهرستان قلعه گنج در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی زاده در نشست هم اندیشی و همکاری در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، که با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاون اداره کل منابع طبیعی جنوب و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن  و ادارات منابع طبیعی جنوب استان برگزار گردید، گفت: سند مالکیت کاداستری عامل مهمی برای توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته می باشد و از آنجا که شهرستان قلعه گنج پایلوت اقتصاد مقاومتی می باشد روند صدور اسناد مالکیت روستایی این شهرستان تسریع می یابد.

وی از اسناد کاداستری به عنوان یک پشتوانه و ضمانت مناسب برای اخذ تسهیلات بانکی توسط روستاییان یاد کرد و افزود: با اخذ این تسهیلات زمینه رونق روستاها به عنوان مرکز تولید و پایگاه اقتصاد مقاومتی فراهم می شود و در این راستا در شش ماهه نخست سال جاری نقشه پنج روستای شهرستان قلعه گنج تایید فنی شده و قریب 280 پرونده در این زمینه تشکیل گردیده است.

وی با اشاره به اینکه در روند صدور اسناد مالکیت روستایی نیازمند تعامل سایر ادارات متولی امر زمین و مسکن می باشیم، افزود: در برخی مناطق فیمابین متصرفین اختلافات میدانی وجود دارد و این امر روند تثبیت اراضی روستایی را با مشکل مواجه کرده است.

این مقام قضائی افزود: با وفاق و همدلی موفق شدیم در تثبیت اراضی ملی در چند سال اخیر اقدامات خوبی انجام دهیم و درصدد هستیم این تعامل را به سایر حوزه ها از جمله تثبیت اراضی روستایی نیز گسترش دهیم.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه سهمیه تعیین شده صدور اسناد روستایی سال 97 از سوی بنیاد مسکن برای شهرستان رودبار جنوب صفر در نظر گرفته شده، لاکن نقشه چندین روستا در محل اداره ثبت این شهرستان در حال بررسی است و تا پایان سال قریب 400 سند مالکیت روستایی در این شهرستان صادر خواهد شد.

شایان ذکر است در این نشست علی اکبر سلطانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اقدامات انجام شده در خصوص نحوه و تعداد پرونده های تشکیل شده در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی اظهار داشت: با اجرای قانون جامع حدنگار (کاداستر) یکی از اساسی ترین زیرساخت های توسعه کشور توسط سازمان ثبت اسناد و املاک شکل می گیرد و در پایان از زحمات و پیگیری های مدیر کل، روسا و کارکنان ادارات ثبت اسناد و املاک استان کرمان تشکر و قدردانی نمود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است