Menu

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 10 مهر 1397 - 10:57:00 ق.ظ

بازدید مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از ادارات ثبت جیرفت و عنبرآباد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن بازدید از ادارات ثبت جیرفت و عنبرآباد از نزدیک درجریان اقدامات وفعالیت های این واحدهای ثبتی و روند خدمت رسانی به مردم قرارگرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از جنوب؛ رضا طالبی زاده در بازدید از ادارات ثبت شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، ضمن بیان مزایای استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه نقشه برداری بیان داشت: بعد از نصب سامانه شمیم میزان خطای نقاط برداشت شده توسط دستگاه های نقشه برداری به زیر سه سانتیمتر تنزل یافته است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دستگاه های نقشه برداری دقیق نبوده اند گفت: بیش از 70 درصد اسناد دفترچه ای قدیمی برای تک برگ شدن نیازمند بازدید مجدد، تهیه نقشه جدید با استفاده از سامانه شمیم و نهایتاً اصلاح حدود میباشند و این امر روند خدمترسانی به مردم شریف شهرستان های جیرفت و عنبرآباد را کند نموده است. 

این مقام قضائی با بیان اینکه کلیه پرونده ها و اوراق ثبتی ادارات جیرفت و عنبرآباد اسکن و در سامانه آرشیو الکترونیک قرار گرفته اند، بیان داشت: این امر نقش موثری در پیشگیری از جرائمی از قبیل جعل و سرقت اوراق ثبتی خواهد داشت.

وی با اشاره به اسکن بیش از 60 هزار پرونده ثبتی در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد از روسای این ادارات خواست که نظارت دقیقی بر بروزرسانی سامانه آرشیو الکترونیک داشته باشند.

در ادامه رئیس واحدهای ثبتی جیرفت و عنبرآباد ضمن ارائه گزارش اجمالی از نحوه عملکرد اداره تحت امر به بیان مسایل و مشکلات موجود پرداختند و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان دستورات لازم برای حل این مشکلات را صادر نمود.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است